24 juni 2021 7:39

Veilingshuis

Wat is een veilinghuis?

Een veilinghuis is een bedrijf dat het kopen en verkopen van activa, zoals kunstwerken en verzamelobjecten, faciliteert. Een veilinghuis verwijst soms naar de faciliteit waarin een veiling plaatsvindt, meestal verwijst het naar het bedrijf dat de veiling beheert.

De geschiedenis van veilinghuizen en hoe ze werken

Historisch gezien werden veilingen zowel gebruikt om de activa van degenen die erover wilden beschikken te verkopen, als om de activa van debiteuren te liquideren. Veilingen vonden plaats in veel verschillende faciliteiten, maar ook in de openbare ruimtes in de open lucht. Afgesloten showroom veilinghuizen begonnen in de 17 de eeuw. Het oudste veilinghuis is het Stockholms Auktionsverk in Stockholm, Zweden. Het werd opgericht in 1674.

Veilingmeesters hebben doorgaans het betreffende kavelitem getaxeerd en hebben een algemeen idee van de waarde ervan. Om deze reden zullen ze de procedure vaak beginnen met het uitbrengen van een voorgesteld openingsbod (SOB) dat laag genoeg is om een ​​bieder te verleiden. Na een openingsbod worden er andere biedingen uitgebracht. Interessant genoeg is opgemerkt dat hoe lager de SOB, hoe hoger het uiteindelijke winnende bod zal zijn. Als u geïnteresseerd bent om veilingmeester te worden, zijn er veilingmeestercursussen die u kunnen helpen de nodige vaardigheden op te doen.

Enkele van de beroemdste veilinghuizen zijn Christie’s en Sotheby’s, en richten zich bijna uitsluitend op hoogwaardige kunst en verzamelobjecten. Hoewel veilinghuizen meestal worden geassocieerd met de verkoop van beroemde kunstwerken, kunnen ze worden gebruikt bij de verkoop van allerlei soorten activa, inclusief grondstoffen.

Verschillende soorten veilingen

Engelse veiling: momenteel de meest voorkomende vorm van veilinggebruik in de hedendaagse samenleving, zien Engelse veilingen dat deelnemers openlijk tegen elkaar bieden, hetzij door hun biedingsbedragen uit te schreeuwen of door hun biedingen elektronisch in te dienen. De veiling eindigt als geen van de deelnemers bereid is het laatste bod te overbieden, op welk moment de hoogste bitter het lot wint. Engelse acties zijn anders dan andere, in die zin dat het bieden openlijk is, zodat alle bieders op de hoogte zijn van de concurrerende biedingen.

Verzegelde eerste-prijsveiling: in deze stijl van veilen dient elke bieder verzegelde biedingen in en degene die het hoogste bod doet, loopt weg met de prijs. Dit wordt beschouwd als een restrictieve veiling, in die zin dat elke bieder slechts één bod mag uitbrengen.

Nederlandse veiling: Nederlandse veilingen beginnen met een veilingmeester die een hoge vraagprijs aangeeft en vervolgens stapsgewijs dat aantal verlagen totdat een deelnemer ermee instemt de prijs van de veilingmeester te accepteren. Nederlandse veilingen worden zo genoemd omdat ze in Nederland beroemd zijn geworden tijdens tulpenveilingen, die dit formaat observeerden.